سایر ویدئوهای علمی

*

تعیین ضرایب هیدرودینامیکی رونده های زیرسطحی

*

منابع و کتابهای مورد استفاده در فیلمهای آموزشی

*

فیلم- نقش نمادهای شهری در جذب گردشگر دریایی

*

فیلم- معنی واقعی رصد علم و فناوری

*

فیلم- چرا ایران کشتی ساز نمیشود؟

*

فیلم- تنظیمات زمان حل در طراحی شناور در نرم افزارهای CFD

*

چکيده اي از نقش Y+ در طراحي شناور در نرم افزارهاي CFD

*

چکيده اي از نقش Y+ در طراحي شناور در نرم افزارهاي CFD (قسمت دوم)

راز

این فیلم یکی از پرمخاطب ترین و پر طرفدارترین و تاثیرگذارترین فیلمهای دنیاست. این فیلم را حداقل 3 مرتبه تماشا کنید. با مشاهده این فیلم به “راز” موفقیت مردان بزرگ تاریخ دنیا پی خواهید برد. فراموش نکنیم که: به هرچه فکر کنیم همان خواهد شد! 

*

مکتبخونه

سایت «مکتب خونه» به عنوان جامع ترین پایگاه اطلاعاتی فیلم های آموزشی دانشگاهی به زبان فارسی می باشد که اغلب دروس پایه مهندسی را نیز شامل می شود و توسط اساتید دانشگاه های ایران تهیه و ارائه شده اند 

*

آشنایی با مجلات و مقالات لاتین

شامل فیلم های آموزشی برای آشنایی با مجلات و مقالات لاتین است . البته این مطالب برای رشته شیمی بیان شده اند ولی اغلب مطالب آن بصورت عمومی قابل استفاده است

*

دوره آموزشی “نکاتی مفید برای تهیه مقاله علمی در مجلات انگلیسی”  در قالب 3.5 ساعت ارائه شده و مخاطب آن دانشجویان رشته مهندسی دریایی است ولی اغلب مطالب آن برای مهندسین و دانشجویان رشته های مهندسی، قابل کاربرد است. هدف اصلی این ارائه، جلوگیری از اتلاف وقت و سرگردانی افراد برای دادن مقاله در مجلات معتبر است شامل موارد زیر: نحوه نوشتن یک مقاله ژورنال و تفاوت آن با مقالات کنفرانسی، یافتن مجلات متناسب با موضوع مقاله، نحوه تایید اعتبار مجلات، پایگاه داده های مختلف و ساختار آنها، جزئیات نحوه ارسال مقاله (سابمیت کردن) و چگونگی اطمینان از ارسال مقاله، ضریب تاثیر مجلات، بازه زمانی چاپ، مراحل انجام داوری ونحوه پاسخ گویی به اشکالات داوران و روشهای ویرایش متن انگلیسی و برخی توصیه های خاص برای دانشجویان دکتری. البته ارائه کننده این دوره تاکید دارد که امروزه «مقاله نویسی» در کشور تبدیل به یک آفت شده و جامعه علمی را به سمت نیازهای غیرواقعی و «مقاله بازی» سوق داده و نباید در زمینه مقاله نویسی، افراط و تفریط نمود.

فیلم 1- نکاتی مفید برای تهیه مقاله علمی در مجلات انگلیسی

فیلم 2- نکاتی مفید برای تهیه مقاله علمی در مجلات انگلیسی

فیلم 3- نکاتی مفید برای تهیه مقاله علمی در مجلات انگلیسی

فیلم 4- نکاتی مفید برای تهیه مقاله علمی در مجلات انگلیسی

فیلم 5- نکاتی مفید برای تهیه مقاله علمی در مجلات انگلیسی

*

این ارائه شامل توضیحاتی برای نحوه پیدا کردن ایده و موضوع تز دکتری (و کارشناسی ارشد) است. همچنین مطالبی برای نحوه انجام و جمع بندی تزهای دکتری بیان شده است. مخاطب اصلی این ارائه، دانشجویان رشته مهندسی معماری دریایی (کشتی سازی) هستند ولی احتمالا اغلب مطالب آن برای دانشجویان رشته های مهندسی قابل استفاده باشد.

فیلم 1-چگونه یک تز دکتری یا کارشناسی ارشد تعریف کنیم؟ چگونه انجام دهیم؟

فیلم 2-چگونه یک تز دکتری یا کارشناسی ارشد تعریف کنیم؟ چگونه انجام دهیم؟

فیلم 3-چگونه یک تز دکتری یا کارشناسی ارشد تعریف کنیم؟ چگونه انجام دهیم؟

*

آشنایی با رشته مهندسی معماری دریایی (کشتی سازی)

*

*