سعید محمد؛ پدیده مدیریت جهادی و انقلابی

*

*

سوابق تحصیلی و علمی

سعید محمد در رشته مهندسی عمران تحصیل کرده و در سال ۱۳۸۸ با درجه دکترای مهندسی در این رشته با گرایش راه و ترابری از دانشگاه تربیت مدرس دانش آموخته شده است. وی از سال ۱۳۷۵ عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران، از سال ۱۳۸۸ عضو انجمن تونل ایران و از سال ۱۳۸۹ تاکنون عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) است.

*

عضویت در سپاه و سوابق مدیریتی و ارتقا به درجه سرتیپ دومی

محمد از سال ۱۳۶۶ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و دارای سوابق مدیریتی و اجرایی متعددی در شرکت‌ها و موسسات اقماری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و بنیاد تعاون سپاه از جمله مدیرعاملی گروه ایرانیان اطلس بوده است.

*

وی از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ در جایگاه مدیرعامل گروه سپاسد وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) قرار داشت که تعریف ماموریت  تخصصی این گروه، اجرای پروژه‌های بزرگ ملی سدسازی است.

*

وی در ۱۵ مهرماه سال ۱۳۹۷ با حکم سرلشکر جعفری فرمانده وقت سپاه پاسداران و با اعطای درجه سرتیپ دومی به فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا منصوب شد و این سمت را تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ در اختیار داشت. دستاوردهای سعید محمد در این دوران بشرح زیر است:

  • کسب لوح تقدیر از وزیر نیرو در جشن خود کفایی سد سازی سال ۱۳۹۱
  • برنده تندیس بلورین جایزه ملی پروژه برتر در طرح مگاپروژه‌ها از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران در سال ۱۳۹۲
  • برنده  تندیس برنز جایزه بین‌المللی پروژه برتر در سطح مگاه پروژه از انجمن بین‌اللملی مدیرت پروژه (IPMA)  در سال ۱۳۹۳
  •  برگزیده برترین مدیران جهادی در عرصه سازندگی در سال ۱۳۹۴

*

انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

سعید محمد در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا استعفا کرد و سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران پس از قبول این استعفا، او را به عنوان مشاور خود منصوب نمود.

*